sobota, 15 marca 2014

Bielsko podejmuje wyzwanie z Mollie Potrafi


Jak zapewne większość z Was wie w styczniu powstał nowy magazyn
 "Mollie Potrafi",

https://www.facebook.com/MolliePotrafi
jest to pierwszy magazyn w całości poświęcony Rękodzielnikom "Hand made".W magazynie tym znajdziecie  mnóstwo inspiracji, poznacie wspaniale osoby, które zarażają pasją tworzenia, zobaczycie wspaniałe projekty w niemal każdej technice! Ponadto będziecie mogli skorzystać z tutoriali  i wykonać własną pracę pokazaną przez Mollie.
Czyż to nie brzmi wspaniale ?

Jedną z takich inspiracji jest konkurs ogłoszony w drugim numerze Mollie na uszycie QUILTU-KAPY-NARZUTY przedstawionej przez Mollie w numerze 1 magazynu .


Wyzwanie rzuciła Warszawa szyje  (tak przy okazji Pozdrawiam Koleżaniki ;) ), do którego czasopismo się przyłączyło i dorzuciło nagrodę Mollie Potrafi.

Na początku może krótko wyjaśnimy co to jest Quilt?Jest to Amerykański patchwork, zszywany z maleńkich kawałków tkanin, na przykład skrawków starych ubrań po to, aby uzyskać mniejszych lub większych rozmiarów płaszczyzny stające się kołdrami, narzutami, poduszkami oraz wszelkiego rodzaju ozdobnymi drobiazgami z materiału. Tak spreparowaną warstwę wierzchnią tkaniny podszywano przeważnie jednokolorowym materiałem, ocieplając dodatkową środkową warstwą. Otrzymaną w ten sposób na przykład kołdrę pikowano uzyskując wypukłą fakturę powierzchni, dającą wrażenie mięsistości i ładu.źródłoA teraz najlepsze!!!

...jak już informowałyśmy i  my Jako "Bielsko Szyje " również podjęłyśmy rzuconą rękawicę i wspólnie zdecydowałyśmy o dołączeniu do tego WYZWANIA, które polega na uszyciu  Ouiltu z wykorzystaniem 

starych jeansów . 

Do wyzwania przystąpiło 8 osób wśród nich :


od lewej..Kasiulek z Różanego Młyna, Anulka co tworzy dosłownie w każdej technice hanka blog, Justyna (tutaj w roli agenta) z Cudaków , Anulka2 znana z lotu pijanego trzmiela z Juku, słodki Kasiulek2 z Lulumi, Prezeska Terek z Ruda Szyje, Piotruś, który Lale tworzy i Madzia nasza najbardziej doświadczona krawcowa.


Spotkanie szyciowe odbyło się w niedzielę 9 marca w Skoczowie przy ul.Mickiewicza 

w budynku INTEGRATOR -w którym salę udostępnił nam Dyrektor Pan Robert Orawski
za co bardzo serdecznie dziękujemy. (oczywiście już z niecierpliwością czekamy na kolejne)


Projekt kapy przewidywał, że cześć właściwa kapy będzie miała ok 120x160cm plus ok 20cm założyłyśmy na ozdobną ramkę. Każdemu z nas przypadł udział do wykonania 1 część Ouiltu, jedna osoba zajęła się ozdobnikami.
czyli plus/minus coś takiego :)


Powstał wieć Quilt o wymiarach 160x200cm oraz dwie poszewki na jaśki, każda o wymiarze 40x40cm
Cała kapa składa się z 262 kawałków plus ok 720 cm lamówki i tyleż samo ramki.
Narzutę można wykorzystać na łóżko oraz jako dywanik dla dziecka ,czy też koc na piknik rodzinny.


Ale to nie wszystko!!!! 
Nasza praca zostanie wystawiona na aukcję charytatywną a dochód z licytacji zostanie przekazany na 

Hospicjum Cieszyńsko-Skoczowskie OTWARTE DRZWI
A oto nasze wspólne dzieło taaaadaaaaaaa!
z którego jesteśmy Bardzo dumni :)

 PODUSZKI JAKO DODATEK DO QUILTU

 STER NA ŚRODKU NARZUTY

 SPÓD CAŁOŚCI Z PIKOWANIEM


 PIĘKNE STATECZKI KTÓRE DODAJĄ UROKU CAŁOŚCIA TO JUŻ SAM ETAP SZYCIA

TU JUŻ WYKOŃCZENIENa koniec dodam że podczas szycia powstało też trochę poszewek na jaśki w ramach akcji USZYJ JASIA, ale o tym następnym razem :)

6 komentarzy:

  1. Kurczę, naprawdę podziwiam, narzuta jest wspaniała bez dwóch zdań , śliczna i taka mega chłopaczkowa. Super :) Pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń
  2. Podziwiam..taki wymiar , jeszcze poduszki w komplecie..ale jako zwolenniczce jeansów nie pasują te łódki :)

    OdpowiedzUsuń