niedziela, 1 listopada 2015

grupa wsparcie ;)...MINKY

Sama jestem bardzo przekorna i często  mi się zdarza najpierw uszyć a potem pytać o radę. Z minky było podobnie :D Uszyłam jeden kocyk, potem drugi a znając już dokładnie moje problemy z tym materiałem :D zapytałam o radę i kolejny wyszedł już cacy!!

PYTANIE BRZMIAŁO: Podczas szycia MINKY bardzo się naciąga i przesuwa. jak szyć kocyk aby wszystko wyszło idealnie? ;)

ODPOWIEDZI GRUPY :)

Aneta H. Minky doszywam do ociepliniy, jeszcze nie robiłam bez, wtedy jest stabilniejsze, szyje się w pięć minut. Chyba, że na domowej maszynie typu łucznik , to trochę więcej czasu i wypowiedzianych przekleństw wymaga 
Emotikon tongue

Katarzyna Z. Owata, minky i bawelna z góry i jest great  Jesli bez ociepliny to trzeba docisk zmniejszyć i jest great. Polecam tez dobre wino do pomocy... i tez bedzie great 
Aneta S. Moj patent na minky, układam minky na bawełnie i owacie ovata powinna byc wieksza o ok. 5 cm z każdej strony, potem nadmiar odcinamy, mówiąc potem mam na myśli po uszyciu., dokładnie naciagam, układam , jeśli wszystko mi się zgadza szpilkuję co 20 cm, a w przerwach między szpilkami robię nacięcia , takie na 0,5 cm na minky i bawełnie , można robi gęsciej, i podczas szycia dbam o to by nacięcia mi się zgadzały, bo minky zawsze pracuje.. mam nadzieje że coś rozjaśniłam..

Można tez najpierw połączyc minky z bawełną a dopiero potem doszyc ovatę, ja zjadłam trochę zębów na kocykach dlatego już trochę umiem nad nim zapanowac, ale faktycznie dla poczatkujacych najlepiej polaczyc dwie tkaniny najpier pamiętając o zostawienie otworu na wywrócenie.


Ja po uszyciu bawełny, bardzo dokładnie przyciełam nożem, na macie do cięcia minky.
( Osobiście uważam ze minki powinno być dokładnie przycięte wtedy kiedy podczas szycia zauważmy jakiś nadmiar materiału wiemy ze idzie źle i czas przerwać oraz zabrać się za prucie)
Układam prawą stroną do prawej  minky na bawełnę, a na minky owatę. Taką kanapkę bardzo gęsto spinam szpilkami i odwracam. Szyję: na dole owata, w środku minky, na górze bawełna. Po zszyciu dokładnie sprawdzamy czy wszystkie warstwy mamy złapane. Nic mi sie nie przesuneło. Po wywróceniu kocyka przepikowałam go jeszcze wzdłuż ramki.

Robiąc tego posta trafiłam jeszcze na fajny wpis na Kreatywny Świat gdzie znajdziecie informacje w pigułce. :)
Zajrzycie również  do  dzieciakI i ja.pl, tutaj pełny tutorial na kocyk oraz kilka fajnych treści.


Pozdrawiam 

ps. Dziękuję dziewczyny za cenne rady.....zostaną dla potomnych :) :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz