niedziela, 14 grudnia 2014

jak uszyć torebkę "prezent na prezent"

Szyjemy torebką na prezent która jednocześnie jest prezentem :) Eko i wielokrotnego użycia :) :)

potrzebujesz:

- materiał A 18x25cm 2szt
- materiał B 42x25cm 1szt
- materiał B2 5x18cm 1szt
- kawałek gumki ok 15cm
- guzik nie mniejszy niż 18mm

szycie:

1. Dłuższą krawędź materiału A zszywamy z krótszą krawędzią materiału B robiąc górę woreczka. Dno nie posiada przeszycia, materiał jest w całości. Obrębiamy zszytre krawędzie gęstym zygzakiem lub overlokiem.
2. Dla ułatwienia, zaprasowuję sobie krawędzie materiału B (tam gdzie będzie góra torebki) aby po zszyciu boków łatwieł było wykończyć powstały worek.Zagięcie: najpierw ok 1cm a potem 1,5cm

3. Zszywam boki worka, pilnujac aby linie zszycia dwóch materiałów sie pokrywały. Obrębiam boki owerlokiem

4. Zgodnie z tym co zaprasowałam przeszywam górę worka: raz / dwa razy / ściegiem ozdobym...kto jak potrzebuje :)


5. teraz dno. Wycinamy rożek 3x3cm. Należy pamiętać aby stronę z której mamy zszycie mierzyć od lini szwu a nie krawędzi materiału!!
Otwieramy powstały dziubek (robimy rybkę :D ) i składamy (tak aby linia cięcia tylna i przednia tworzyły teraz jedna linie), zszywamy robiąc dno (i tu brakuje mi fotki ;/ )
6. Bierzemy materiał B2 (paseczek) zaprasowujemy do środka ok 1cm zagięcia i składamy na trzy części Poprostu do środka chowam skrzydełka o długości ok 6-7cm. Powstaje mi pasek na ok 8x3cm. To będzie nasz przytrzymywać gumki.

7. Powstały woreczek zaginam na ok 8-9cm i zaczyna nam to juz przypominać naszą torebkę.
Ok 2 cm pod krawędzią przyszywam guzik. UWAGA: jeśli guzik nie jest grzybkiem (czyli jego doł jest płaski) po przyszyciu (niezbyt ciasno) przebujamy się igłą pod guzikiem na prawą stronę materiału i  owijamy guzik robiac porządą nóżkę ( tutaj jest filmik klik ), tak żeby nam się gumeczka ładnie zachoczyła :)
8. Dobieramy sobie gumkę, ustalamy długość. Na to przykładamy powstały wczesniej "przytrzymywacz" i przeszywamy w firmie koperty.I gotowe :)
powstaje torebka o wymiarach ok: 
wysokość złożona: 22cm, po otwarciu 30 cm
szerokość: 23cm
dno: 8cm x 15cm

ps. wiem, że troszke mało fotek ale dacie radę, to naprawdę bardzo proste :)

Pozdrawiam!
Prezeska ;)

w razie pytań piszcie: rudaszyje@gmail.com


2 komentarze:

 1. Witam serdecznie

  Dawno już myślałam nad zmianą nazwy swojego bloga. Do tej pory nazwa "Sielankowe dzierganie" była powiązana z nazwą domu, który budowałam z bliską mi kiedyś osobą. Nadszedł czas aby i od samej nazwy się odciąć. W związku z tym iż mamy Nowy 2015 rok, może to i odpowiedni czas na powyższe zmiany. Zmieniłam nazwę na blogu i w adresie. Obawiam się jednak, że przez to mogę utracić dużo znajomych, których miałam zapisanych. Będę pisała do tych, których adresy blogowe posiadam. Może jednak wszystko
  wyjdzie na dobre. Będę jednak musiała być na nowo dodawana do obserwowanych. Zapraszam wszystkich. Za parę dni Sielankowe dzierganie zostanie zlikwidowane.

  Witam w Sielskim domu na Groniu!
  http://sielskidomnagroniu.blogspot.com/2015/01/zmiana-nazwy-bloga.html

  Rozgość się proszę.
  Pozdrawiam serdecznie. Dorota

  OdpowiedzUsuń
 2. Bezczelnie odpatruję i wykorzystam do szycia sniadaniowek :). Super wyszły:).

  OdpowiedzUsuń